Akú veľkú zmenu dokáže priniesť polarizačný filter vašich slnečných okuliarov? Obrovskú! Každá prechádzka sa stane zážitkom, šoférovanie bude bezpečnejšie, šport zábavnejší a rybačka sa premení na úžasné dobrodružstvo! Slnečné okuliare s polarizačným filtrom eliminujú nepríjemné slnečné odlesky, vďaka čomu získate kontrastnejší pohľad a vaše oči sa budú menej namáhať.

Slnečné okuliare sa opodstatnene stali každodennou súčasťou našich životov – chránia zrak svojich nositeľov a dokážu štýlovo doplniť outfit. Slnečné okuliare sú nenahraditeľným pomocníkom pri rôznych činnostiach, ako sú prechádzky, šoférovanie, šport či rybačka. Častým mýtom je, že sú vhodné iba na leto, v skutočnosti ich však využijete prakticky počas celého roka. Slnečné okuliare totiž dokážu viac ako len tlmiť ostré slnečné lúče.

Klasické slnečné okuliare znižujú jas, ale nezabránia oslneniu, ku ktorému dochádza odrazom slnečných lúčov od lesklých a hladkých horizontálnych plôch, akými sú napríklad cesta, čelné sklá áut, betónové chodníky či vodné plochy. Odrazené svetlo je neusporiadané, vrhá nepríjemné odlesky všetkými smermi, čo môže byť pre oči nielen nepríjemné, ale aj bolestivé. 

Polarizačný filter toto odrazené svetlo zachytáva. Môže za to technológia polarizačných okuliarov, ktorá prepúšťa vertikálne, pre náš zrak neškodlivé, svetlo, zatiaľ čo horizontálne svetlo, odrazené od vodorovných plôch, do našich očí neprenikne.

Slnečné okuliare s polarizačným filtrom teda nielen chránia oči pred škodlivými UV lúčmi, ale aj zvyšujú bezpečnosť pri šoférovaní. Vďaka eliminácii odrazov a odleskov je vnímanie farieb ničím nerušené. Polarizačné okuliare umožňujú vnímať jasné a sýte farby a užívať si opticky dokonalý pohľad s rozlíšením najmenších detailov.

Tip na záver: Pri výbere slnečných okuliarov zvážte, na aké činnosti budete okuliare zväčša využívať, a ktoré ich funkcie sú pre vás dôležité. V prípade, že šoférujete, ste športovo aktívny alebo len chcete svojim očiam dopriať komfort, odporúčame siahnuť po slnečných okuliaroch s polarizačným filtrom.

Poradíme vám

Môžeme vám pomôcť?

Have a question about eye care? You have come to the right place. Ask our qualified opticians or find out in the education section. Our qualified opticians will be happy to help.

Potrebujete poradiť?

Sme pre vas stále k dispozící, nevahajte nás kontaktovať!

Zavolajte 036/633 46 40
Napíšte nám e-mail E-mail
Vyskúšajte si okuliare virtuálne
Vstúpiť do VIRTUAL ROOM